TERAPIA POWIĘZIOWO - MIĘŚNIOWA

Dlaczego powięź jest kluczowa w usunięciu bólu?

Tkanka łączna – powięź to struktura pokrywająca nie tylko mięsień, ale też i włókna mięśniowe. Powięź zapewnia ślizg między włóknami mięśniowymi jak i samą skórą. Zaburzenie tego procesu odbywa się poprzez zrost włókien kolagenowych powięzi i z racji jej bogatego unerwienia, bezpośrednio wpływa na odruchowe napięcie i bóle powięziowo – mięśniowe. Tak więc zaburzenie tej fizjologii wywołane wcześniejszym stanem zapalnym to najczęstsza przyczyna bólu. 

Każdy stan zapalny wywołany przeciążeniem, urazem, wymuszoną pozycją ( nadmiar kwasu mlekowego ) skutkuje utratą  elastyczności powięzi i podrażnieniem jej receptorów już w ciągu pierwszych 5 godzin od pojawienia się stanu zalanego

TERAPIA POWIĘZIOWO - MIĘŚNIOWA
Terapia powięziowa jako najskuteczniejsza terapia w rehabilitacji w leczeniu:
  • bólu i zawrotów głowy pochodzenia powięziowo mięśniowego,
  • sztywności i bolesnego ograniczenia ruchomości stawów,
  • powikłań choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa,
  • bólu międzyżebrowego, podłopatkowego, nasilającego się przy skrętach tułowia
  • pseudo rwy kulszowej( zespół mięśnia gruszkowatego),
  • rwy ramiennej o typie zespołu górnego otworu klatki piersiowej – drętwienie dłoni,
  • następstw i powikłań urazów układu więzadłowego i stawów np.: łokieć tenisisty, podrzepkowe bóle po więzadłoplastyce.
Leczenie:

By móc mówić o wyrzeczeniu to najpierw trzeba usunąć przyczynę dolegliwości tzw. ,,efekt usuniętej drzazgi’’. Mechanizm terapeutyczny polega na zdiagnozowaniu przyczyny i usunięciu patologicznych sklejeń włókien kolagenowych w obrębie tkanki łącznej powięzi. Terapię wykonuje się w ilości 1-3 zabiegów standardowo w odstępstwie jednego tygodnia, aż do całkowitego ustąpienia dolegliwości bólowych.

Bardzo korzystne jest, gdy dolegliwości ustępują przynajmniej 50% po jednym zabiegu w ciągu 3-4 dni. Tkanka łączna jest jedyną tkanką, na którą możemy wpłynąć w sposób nieinwazyjny powodując jej przebudowę i tym samym umożliwić regenerację zwłókniałej obszarowo tkanki.

 

Mechanizm terapeutyczny polega na zdiagnozowaniu przyczyny i usunięciu patologicznych sklejeń włókien kolagenowych w obrębie tkanki łącznej powięzi. Terapię wykonuje się w ilości 1-3 zabiegów standardowo w odstępstwie jednego tygodnia, aż do całkowitego ustąpienia dolegliwości bólowych. Bardzo korzystne jest, gdy dolegliwości ustępują przynajmniej 50% po 3-4 dniach od zabiegu.

Poniedziałek - Piątek
8.00 - 21.00