CENTRUM LECZENIA OTYŁOŚCI

Otyłość jest przewlekłą chorobą o złożonej etiologii, którą definiuje się jako nieprawidłowe lub nadmierne nagromadzenie tłuszczu, które stanowi zagrożenie dla zdrowia .

Za otyłość uważa się stan, w którym tkanka tłuszczowa stanowi więcej niż 25% całkowitej masy ciała u mężczyzn oraz 30% u kobiet.

Otyłość jest wypadkową wielu czynników – genetycznych, behawioralnych, środowiskowych i społecznych.

Nadmiar tkanki tłuszczowej oprócz niekorzystnego efektu estetycznego pociąga za sobą wiele niekorzystnych skutków zdrowotnych.

CENTRUM LECZENIA OTYŁOŚCI

W Centrum Leczenia Otyłości PAMED pacjent otrzymuje opracowaną strategię zachowawczego leczenia otyłości.

Pierwszym etapem jest konsultacja z lekarzem endokrynologiem, który zleca odpowiednie badania i kieruje do poszczególnych specjalistów, w zależności od problemów zdrowotnych pacjenta.

Kolejnym krokiem jest konsultacja dietetyczna, podczas której następuje wykonanie pomiarów ciała, analiza jego składu oraz ocena stopnia otyłości. Nasz dietetyk kliniczny przygotowuje odpowiednio zbilansowaną dietę, z uwzględnieniem preferencji pacjenta, alergii pokarmowych i zapotrzebowania na poszczególne składniki odżywcze.

Ważnym elementem leczenia otyłości jest aktywność fizyczna.

Oferujemy Naszym pacjentom wsparcie doświadczonego fizjoterapeuty, który pomoże dopasować ćwiczenia do indywidualnych możliwości , a także wyjaśni i pokaże jak je prawidłowo wykonywać.

Zespół Centrum Leczenia Otyłości tworzą wykwalifikowani specjaliści, którzy współpracują w tworzeniu indywidualnego planu leczenia.

W jego skład wchodzą:

  • dr hab. n. med. Agata Ziomber- Lisiak – endokrynolog
  • lek. Jacek Nowak- endokrynolog
  • lek. Grzegorz Zborowski – kardiolog
  • lek. Tomasz Januś – pulmonolog
  • mgr. inż. Anna Białas- dietetyk
  • mgr Agata Lubera, fizjoterapeuta, trener personalny

Cennik

konsultacja pierwszorazowa (60 min)140 zł
plan dietetyczny miesięczny350 zł
konsultacja kontrolna60 zł
jadłospis klasyczny/kliniczny - 7 dni130/180 zł
Poniedziałek - Piątek
8.00 - 21.00