KLINIKA MŁODOŚCI

Niedobór testosteronu jest powiązany między innymi z problemami seksualnymi, depresją czy otyłością.

Największym czynnikiem wpływającym na poziom testosteronu w męskim organizmie jest szeroko pojęty styl życia, a na pierwszym planie możemy wyróżnić zarządzanie stresem, higienę snu oraz sposób odżywiania.

W obecnych czasach jest niezwykle trudno, aby zapewnić sobie najwyższą jakość jedzenia, odpowiednią ilość snu, a przy tym całkowicie odciąć się od stresu. Jeżeli dodać do tego wpływ zanieczyszczenia środowiska oraz wielozadaniowość, podczas której w nadmiernej ilości wydzielany jest hormon stresu, czyli kortyzol, to łatwo odpowiedzieć na pytanie – dlaczego nasi dziadkowie, będąc w naszym wieku, mieli o ponad 20% wyższy poziom testosteronu w porównaniu do nas obecnie.

KLINIKA MŁODOŚCI

Hormonalna terapia zastępcza testosteronem skierowana jest do mężczyzn mających objawy związane z niedoborem testosteronu, które wpływają na obniżenie jakości codziennego życia oraz mają negatywny wpływ na zdrowie całego organizmu.

Wykonaj test ADAM i sprawdź, czy terapia testosteronem może być dla Ciebie!

WAŻNE !
Przed wizytą musi być wypełniony kwestionariusz ADAM oraz zrobione badania krwi:
– testosteron całkowity,
– LH,
– oraz SHBG.
 
Należy wykonać na czczo, przed badaniem nalezy wypić szklankę wody, badanie wykonać między 6.00-9.00, dzień przed badaniem należy wstrzymać się od spożywania alkoholu, nadmiernego wysiłku fizycznego oraz stosunków seksualnych, ostatni posiłek dzień przed badaniem przed 20.00 oraz zapewnić 7-8 godzinny sen.
1. Wypełnienie kwestionariusza ADAM.
2. Jeśli co najmniej 3 odpowiedzi w kwestionariuszu są pozytywne – wykonanie badan krwi: testosteron całkowity, LH, SHBG
3. Następnie wizyta u lekarza- endokrynologa, pacjent powinien wziąć ze sobą wydrukowany kwestionariusz ADAM z odpowiedziami
4. Na wizycie – oprócz standardowej procedury diagnostycznej – ocena przez lekarza wypełnionego przez pacjenta kwestionariusza, zlecenie kolejnych badań, kwalifikujących do leczenia testosteronem, wypełnienie przez pacjenta zgody na leczenie testosteronem.
Poniedziałek - Piątek
8.00 - 21.00