Zaburzenia erekcji to problem, który dotykający wielu mężczyzn, niezależnie od ich wieku czy aktywności seksualnej. Podłoże może mieć charakter kilkupłaszczyznowy, ale skutek ten sam, czyli brak możliwości osiągnięcia i utrzymania odpowiedniego wzwodu ,by odbyć satysfakcjonujący obie strony stosunek.
Wielu mężczyzn odbiera to jako sygnał bliskiej starości, albo pogorszenia stanu zdrowia. Taka sytuacja oczywiście nie jest wyznacznikiem tego, że problem jest trwały! Problem z odpowiednią jakością erekcji to problem powszechny , który wymaga odpowiedniego rozpoznania istoty zaburzenia i wdrożenia indywidualnie dobranego leczenia i profilaktyki.
Zaburzenia erekcji to najczęściej sygnał, że w męskim organizmie coś nie działa tak, jak powinno.
Oprócz kłopotów, jakie niosą same w sobie, mogą świadczyć też o innych problemach, takich jak:
Choroba Peyroniego -plastyczne stwardnienie prącia, stwardnienie ciał jamistych prącia. Choroba ta najczęściej spotykana jest u dorosłych mężczyzn w wieku średnim.
Stwardnienie plastyczne prącia nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla życia lub zdrowia pacjenta jednak może w znaczącym stopniu przyczynić się do obniżenia jakości życia mężczyzny.
W Polsce ta jednostka chorobowa często pozostaje nieleczona ze względu na brak dostępu do odpowiedniego sprzętu zabiegowego.
Główne objawy choroby Peyroniego to:
Na skutek tej choroby często występuje, u części mężczyzn bolesne erekcje oraz jej zaburzenie.
Patogeneza choroby Peyroniego nie została jeszcze w pełni poznana. Większość specjalistów jest zdania, że choroba rozwija się głównie na skutek mikrourazów prącia, które powstają w trakcie stosunków seksualnych oraz masturbacji.
Inne prawdopodobne przyczyny choroby Peyroniego to: zakażenie chorobami wenerycznymi oraz infekcje lub zapalenia cewki moczowej.
Niektórzy specjaliści wskazują także na związek choroby Peyroniego z przewlekłymi schorzeniami, takimi jak:
Przyczyną choroby Peyroniego może być również stosowanie leków z grupy beta-blokerów.
Leczenie choroby Peyroniego w VEDI CLINIC przeprowadza lekarz urolog. W trakcie sesji zabiegowej lekarz korzysta ze specjalnego sprzętu generującego akustyczne fale uderzeniowe o określonej częstotliwości i mocy.
Fale terapeutyczne aplikowane są bezpośrednio na zmienione chorobowo obszary prącia. Na skutek działania fal stwardniałe obszary osłonki ciał jamistych ulegają rozbiciu, co pozwala na przywrócenie naturalnego kształtu prącia z wyjątkiem stanu zaawansowanego choroby.
Pełna terapia zamyka się w 4 cotygodniowych sesjach terapeutycznych.
Kwalifikacja do zabiegów stosowanych w leczeniu choroby Peyroniego oparta jest przede wszystkim o wywiad przeprowadzany przez lekarza urologa oraz o wynik badania USG prącia. W diagnostyce choroby Peyroniego zastosowanie znajduje USG tkankowo-strukturalne. Jest to nieinwazyjne badanie ultrasonograficzne, które trwa około 20 minut i umożliwia określenie wielkości, lokalizacji oraz struktury echogenicznej zmian tkankowych powstałych na skutek rozwoju choroby.
Zalety wykonania USG tkankowo-strukturalnego penisa: