ODMŁADZANIE MĘSKOŚCI

Dobry przepływ jako jeden z gwarantów dobrej sprawności Twojej męskości

Czy wiedziałeś, że  fala uderzeniowa ESWT BTL pozwala leczyć zaburzenia osłabionej erekcji, poprzez stymulację procesu tworzenia nowych naczyń krwionośnych na poziomie mikronaczyniowym?

Celem terapii falą ESWT BTL jest przywrócenie pełnej sprawności seksualnej u mężczyzny tzn. możliwości uzyskania i utrzymania erekcji, która pozwala na odbycie satysfakcjonującego stosunku płciowego.

ODMŁADZANIE MĘSKOŚCI

W TRAKCIE PRZYGOTOWAŃ !!

Dlaczego ten zabieg jest tak skuteczny?

Dzieje się tak na skutek działania fal akustycznych, które wpływają na tkankę na poziomie komórkowym.

Aktywują one reakcje biologiczne prowadzące do uwolnienia angiogenicznych czynników wzrostu i czynników czynników proliferacji komórek śródbłonka:

  • śródbłonkowa synteza tlenku azotu (eNOS)
  • czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego (VEGF)
  • poliferacja komórek antygenu jądrowego (PCNA)

Czynniki te przyczynią się do powstawania nowych naczyń krwionośnych w tkance i poprawy przepływu krwi w obszarze zabiegowym co skutkuje poprawą i zwiększeniem twardości erekcji.

Leczenie:

Na pełen cykl leczenia metodą falą uderzeniową ESWT BTL składa się 6  sesji terapeutycznych powtarzanych raz w tygodniu. Intensywność zabiegu i moc dawki fali zaleca bezpośrednio lekarz urolog.

Najpierw określ przyczynę: 

Przyczyny priapizmu niedokrwiennego mogą być różne:

  • Leki. stosowane do leczenia zaburzeń wzwodu
  • Niski poziom testosteronu
  • Choroby krwi
  • Alkohol (nadużywanie), substancje psychoaktywne
  • Uszkodzenie rdzenia kręgowego.
  • Zakrzepica w ciałach jamistych lub żyłach, którymi krew odpływa z członka.

Najpierw należy odkryć etiologię zaburzenia. W tym celu lekarz urolog wykonuje badanie Dopplerowskie VEDI by określić czy faktycznie ukrwienie ciała gąbczastego i ciał jamistych jest odpowiednie i czy występuje patologia  w napływie jak i odpływie krwi. W razie potrzeby zleca wykonanie morfologii czy wymazu.

Leczenie zwapnień prostaty ESWT

Kamica gruczołu krokowego dotyka przede wszystkim mężczyzn po 50 roku życia i zwykle proces ten przebiega bezobjawowo. Kamica gruczołu może występować jako zwapnienia w miąższu prostaty lub być skutkiem kamicy układu moczowego usytuowanej w obrębie sterczowego odcinka cewki moczowej -odcinek cewki moczowej przebiegający przez gruczoł krokowy.

Objawy kamicy gruczołu krokowego:

Zazwyczaj kamica gruczołu krokowego przebiega bezobjawowo. Mogą pojawić się zaburzenia w oddawaniu moczu, takie jak uczucie ciągłego parcia na mocz, zmuszające pacjenta do wstawania w nocy lub wyciek moczu po zakończeniu mikcji. Dolegliwości bólowe należą do rzadkości.

 

Badanie gruczołu krokowego 

Większe złogi mogą być wyczuwalne przez lekarza podczas badania per rectum -badanie palcem przez odbytnicę. Poza tym pomocne w rozpoznaniu jest USG  oraz przeglądowe RTG miednicy.

 Leczenie kamicy gruczołu krokowego:

Odpowiednim specjalistą w przypadku tego schorzenia jest urolog. Jeżeli pacjent nie skarży się na żadne objawy, leczenie nie jest potrzebne. W przypadkach gdy kamicy towarzyszy zapalenie gruczołu krokowego, zaleca się  najpierw  antybiotykoterapię,  a następnie terapię przezskórną falami dźwiękowymi ESWT.

Rokowanie:

Rokowanie jest pomyślne. Większość pacjentów nie jest nawet świadoma, że ma kamicę gruczołu krokowego. Natomiast Ci, u których wystąpiły objawy, zazwyczaj są skutecznie leczeni drogą farmakologiczną lub mechaniczną. Współwystępowanie innych nieprawidłowości w obrębie układu moczowego nieco pogarsza rokowanie.

Poniedziałek - Piątek
8.00 - 21.00