Blog

Dyskopatia

Degeneracja dysku zachodzi w czasie, na przestrzeni lat, kiedy dochodzi do zaburzenia stosunków wodnych dysku czyli więcej ,, ucieka nam nawodnienia’’ z masy dyskowej niż powinno. Taka sytuacja zachodzi wtedy, gdy np: mamy długotrwałą pozycje wymuszoną siedząc, stojąc. Musimy wiedzieć, że nasz dysk nie jest ani ukrwiony ani unerwiony i dowiadujemy się o nim wówczas gdy ten przesunie się i uciśnie oponę twardą lub korzeń nerwowy.

Funkcja odżywcza w dysku zachodzi poprzez tak zwaną osmozę czyli dochodzi do nawodnienia masy dyskowej wtedy kiedy leżymy, poruszamy się. Wtedy przez więzadło podłużne tylne jak i blaszkę graniczną dochodzi do nawodnienia masy dyskowej, natomiast podczas siedzenia i stania dochodzi odwrotnego zjawiska czyli odwodnienia. Naruszenie powyższych warunków skutkuje osłabieniem dysku, jego wewnętrznym popękaniem a tym samym przemieszczeniem masy dyskowej.

W celu uzyskania dalszych informacji i pomocy w schorzeniu zapraszamy na stronę: Centrum Leczenia Schorzeń Kręgosłupa – Dyskopatia

Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
lynda course free download
download micromax firmware
Download Nulled WordPress Themes
udemy course download free
Poniedziałek - Piątek
8.00 - 21.00