Blog

Dyskopatia

Degeneracja dysku zachodzi w czasie, na przestrzeni lat, kiedy dochodzi do zaburzenia stosunków wodnych dysku czyli więcej ,, ucieka nam nawodnienia’’ z masy dyskowej niż powinno. Taka sytuacja zachodzi wtedy, gdy np: mamy długotrwałą pozycje wymuszoną siedząc, stojąc. Musimy wiedzieć, że nasz dysk nie jest ani ukrwiony ani unerwiony i dowiadujemy się o nim wówczas gdy ten przesunie się i uciśnie oponę twardą lub korzeń nerwowy.

Funkcja odżywcza w dysku zachodzi poprzez tak zwaną osmozę czyli dochodzi do nawodnienia masy dyskowej wtedy kiedy leżymy, poruszamy się. Wtedy przez więzadło podłużne tylne jak i blaszkę graniczną dochodzi do nawodnienia masy dyskowej, natomiast podczas siedzenia i stania dochodzi odwrotnego zjawiska czyli odwodnienia. Naruszenie powyższych warunków skutkuje osłabieniem dysku, jego wewnętrznym popękaniem a tym samym przemieszczeniem masy dyskowej.

W celu uzyskania dalszych informacji i pomocy w schorzeniu zapraszamy na stronę: Centrum Leczenia Schorzeń Kręgosłupa – Dyskopatia

Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download micromax firmware
Download WordPress Themes
free download udemy paid course
Poniedziałek - Piątek
8.00 - 21.00